A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді та спорту Степанівської селищної ради
Сумського району Сумської області

ЗАЙМАЮСЯ УЛЮБЛЕНОЮ СПРАВОЮ І ВІД ТОГО ЩАСЛИВИЙ – КЕРІВНИК АМАТОРСЬКОГО НАРОДНОГО ХОРОВОГО КОЛЕКТИВУ СТЕПАНІВСЬКОГО СБК - МИКОЛА НАЗАРЕНКО

Дата: 09.06.2025 14:10
Кількість переглядів: 230

З 1982 року керівником    хорового   колективу  при  Степанівському селищному будинку культури Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області став Назаренко Микола Пилипович. У липні 1984 року  хоровий  колектив під його керівництвом  отримав звання «Народний самодіяльний колектив».

Народився Назаренко Микола Пилипович 07 червня1945 року.  

У 1977 році   закінчив  Челябінський інститут культури  з присвоєнням кваліфікації клубний працівник  вищої кваліфікації, керівник народного хору. Працюючи викладачем хорових дисциплін музичного факультету Сумського державного педагогічного університету ім.  А.С.Макаренка, очолив хоровий колектив Степанівського СБК.

На цих вихідних  Микола Пилипович відзначив свій 80-ти річний ювілей та продовжує свою творчу діяльність, будучи на пенсії.

«Займаюся справою, яка мені подобається, й від того щасливий» - говорить Микола НАЗАРЕНКО – « Із радістю йду на роботу, з такими самими емоціями повертаюся додому, особливо зараз, коли життя багатьох українців перетворилося на суцільний фільм жахів. Хочу працювати,  давати концерти, знайомити людей з українською народною піснею, культурою її виконання під мирним небом незалежної України».

Творче життя колективу у довоєнні часи завжди було насиченим: 

  • у 1985 році хоровий колектив виступав на ВДНГ УРСР;
  •  колектив тричі був лауреатом Всесоюзного конкурсу самодіяльної творчості;
  •  двічі брав участь у телетурнірі "Сонячні кларнети";
  •  був учасником фестивалю"Співоче поле";
  •  хор - лауреат обласної премії ім. Пилипа Рудя;
  •  з 1976 року -  щорічний    учасник і лауреат фестивалю "Хліборобська пісня".  

У творчому арсеналі керівника - ефективні   форми діяльності. Вміло виявляє музичні задатки, обдарування аматорів, сприяє розвитку їх здібностей, талантів, вихованню інтересу та любові до національного музичного мистецтва. Перебуває у постійному пошуку творчих ідей. Уміло трансформує  на практиці перспективний досвід,  систематично працює над  власними обробками народних пісень. Дуже важливим фактором у розвитку  аматорської творчості є підбір репертуару, його систематизація, зв'язок поколінь. Репертуар - основа творчого життя колективу, його творче обличчя.   Микола Назаренко  культивує  академічну виконавську манеру.  За прихильності більшості самодіяльних співаків до такої виконавської манери,  стійко утримується  інтерес до пісень, що спираються на традиції народної пісенності.  У  репертуарі пісні Волинського,  Кубанського, Черкаського хорів, хору ім. Г.Верьовки. Але це не копіювання виконання, а своє звучання.  Для самобутнього звучання в концертну програму введені пісні з місцевими музично-хоровими традиціями.  Саме  народний мелос, властива йому музична образність лягли на душу  людей, народні пісні є основою для створення сценічних композицій, музично-хорових сцен, вінків народних пісень.

  Вдало підібрані й оброблені  пісні - це половина успіху будь - якого колективу. Микола Пилипович здійснює аранжування народних пісень. Він і сам пише музику, так з’явилися "Зацвітай, кохана земле", "Хліб усього на землі початок", "Червона калина" і багато інших.

 В період повномасштабного вторгнення основним із  завдань  культпрацівників та керівників самодіяльних колективів є збереження і примноження культурного надбання нашого народу, виховання дітей і молоді на основі українських традицій, передача наступним поколінням пам’яті про українську народну пісню. І Микола Пилипович Назаренко успішно виконує цю місію.

Многая і благая літа Вам, Миколо Пилиповичу!

Творчої наснаги й подальших творчих перемог під мирним небом України!

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!Фото без опису



« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень