A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, молоді та спорту Степанівської селищної ради
Сумського району Сумської області

Інформація про УОКМС

   

На фото приміщення Управління освіти, культури, молоді та спорту

адреса: 42305 Сумська область, Сумський район, смт Степанівка, вул Центральна, буд.46

    Зміни в політичному, соціально-економічному житті нашої країни, зростаючі вимоги суспільства до якісних освітніх, культурних та спортивних послуг спонукають як до радикальних реформ так і до поступових кроків для  удосконалення надання послуг в цих сферах.  Відповідно до концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні почали формуватись об’єднані територіальні громади (ОТГ), повноваженням яких є забезпечення управління закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, закладів спорту, культури та мистецтва.

      Одним із значних управлінських повноважень, які отримали органи місцевого самоврядування ОТГ є право на формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми та культурними послугами населення своєї громади.

      У  2017 році створена Степанівська об’єднана територіальна громада, до складу якої увійшла Підліснівська сільська рада. Для управління навчальними закладами ОТГ, закладами культури та спорту, а також ефективної взаємодії з молоддю громади, селищною  радою у січні 2018 року створено Управління освіти, культури, молоді та спорту (далі-управління), яке діє на підставі Положення, затвердженого рішенням першої сесії сьомого скликання скликання Степанівської селищної ради від 17 листопада 2017 року «Про затвердження Положення про Управління освіти, культури, молоді та спорту Степанівської селищної ради» в подальшому із внесенням змін рішенням  двадцять п’ятої сесії сьомого скликання Степанівської селищної ради від 28 листопада 2019 року, у якому працювало станом на 01.01.2019 року 8 осіб.

У оперативне управління структурному підрозділу Степанівської селищної ради в 2018 році було передано 3 загальноосвітніх навчальних закладів, 4 дошкільних закладів, 10 закладів культури (5 клубних та 5 бібліотечних закладів), а також Степанівський селищний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

МОЛОДЬ ТА СПОРТ

З метою підвищення рівня охопленості громадян, фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою, а також покращення якості проведення різноманітних фізкультурно-масових заходів Управлінням була розроблена «Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2018-2020 роки Степанівської селищної ради» та затверджена рішенням третьої сесії сьомого скликання Степанівської  селищної ради  Сумського району 22 грудня 2017 року.

Підтримка  спортивного напрямку сприяла розвитку фізичної та духовної досконалості жителів громади, виявленню резервних можливостей організму та формуванню патріотичних почуттів у громадян. Лише у 2019 році, у футбольному житті громади взяло участь близько 700 осіб. На стадіонах Степанівської селищної ради та міні-футбольному полі селища проводились районні та обласні змагання з футболу та легкої атлетики участь, у яких було задіяно 1600 учасників.

У період з 2018 по 2020 рік започатковано 2 міні-турніра для дитячих футбольних команд присвячених Дню захисника дітей та Дню фізичної культури та спорту в яких було задіяно 200 юних футболістів та турнір з настільного тенісу. За даний період було створено додаткові секції та угрупування в Степанівському селищному центрі фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», такі як: атлетизм, теніс, бокс, дзюдо.

23 грудня 2021 року першою сесією восьмого скликання Степанівської селищної ради було затверджено «Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2021», метою якої є створення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, популяризація здорового способу життя та максимальна реалізація здібностей обдарованої молоді у дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень та виховання її в дусі олімпійських традицій. Програма орієнтована не лише на аматорські заняття в секціях, а і на професійні заняття в спортивній школі, адже 23 грудня 2021 року на сесії місцевої ради було прийнято у комунальну власність Степанівської селищної ради «Дитячо-юнацьку спортивну школу».

КУЛЬТУРА

На будь-якому етапі суспільного розвитку необхідно, по-перше, робити все для збереження існуючих традицій і надбань, по-друге, привносити щось нове, свіже, неповторне. Саме ці питання є пріорітетними для працівників культури Степанівської громади. З метою сприяння удосконалення роботи закладів культури на новому прогресивному рівні, організації   та   проведення    на   належному   рівні   конкурсів,  державних та загальноселищних свят в різних жанрах народної творчості та інших основних культурно-мистецьких заходів кожного року розроблялись та затверджувались рішенням місцевої сесії Програми розвитку культури і мистецтва.

У громаді протягом 2018 - 2020 років працювало 12 аматорських художніх колективів, з них четверо носять звання «народних» ( у 2018 році звання «народний» було присвоєно Вокальному жіночому ансамблю «Дивограй» Степанівського селищного будинку культури).

Проводились культурно-мистецькі заходи спрямовані на консолідацію  і розвиток української нації, свят за народним календарем та відзначення пам’ятних дат, пропаганді здорового способу життя, формування художніх та естетичних смаків, розвитку пріоритетних напрямків. Культурно-масові заходи здебільшого носили патріотичний характер та популяризували національні традиції, обряди, культурні надбання поколінь українського народу. Також на тематику культурно-масових заходів, що проводилися в Степанівській селищній раді впливала суспільно-політична ситуація в Україні, а саме російсько-українська війна. Трагічні події  відбилися у вечорах-реквіємах та інших жалобних заходах.

Щороку проводиться більше двадцяти масових заходів загальноселищного значення. Крім того учасники аматорських колективів приймають участь у районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних святах, фестивалях та конкурсах. 

Через книжні виставки та тематичні полички бібліотеки проводять заходи з пропаганди літератури світової та національної класики. Шляхом проведення бібліотечних масових заходів знайомлять читачів з матеріалами до знаменних і пам’ятних дат, з краєзнавства.

 

У 01 січня 2021 року завершився процес об’єднання громад Сумської області, у зв’язку з чим до складу Степанівської громади були приєднані Косівщинська сільська рада та Новосуханівська сільська рада.

 

Мережа закладів  підпорядкованих Управлінню значно розширилась адже приєднались нові заклади, зокрема:

 • Косівщинський  ліцей ім.Лесі Українки;
 • Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр»;
 • Новосуханівський  ліцей;
 • Косівщинський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Золота рибка»;
 • Новосуханівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Ластівка»;
 • КЗ «Центр позашкільної освіти-мистецька школа»;
 • КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа»;
 • Косівщинський сільський будинок культури;
 • Солідерненський сільський клуб;
 • Косівщинська сільська бібліотека;
 • Солідарненська сільська бібліотека;
 • Новосуханіський об’єкт дозвіллєвої роботи;

 

29 липня 2020 року Урядом прийнято постанову № 672 «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників», якою затверджено Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників. Степанівська селищна рада оперативно відреагувала на необхідність підтримки педагогічних працівників громади, результатом чого стало створення Комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області.

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень