СПІВОЧА РОДИНА ПЕТРЕНКІВ СТЕПАНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ
Багата талантами Степанівська селищна територіальна громада, а її жителі мають величезний творчий потенціал, у яких народна творчість живе в серцях, душах, сім’ях, у їхніх родинах.
Однією з таких родин є сім’я Петренка Констянтина Петровича. Ця співоча родина є взірцем відродження та популяризації культурних і моральних цінностей сім’ї, виховання у нащадків художнього смаку та підвищення престижу української національної культури і української пісні.
Петренко Констянтин Петрович народився 8 серпня 1951 року в селі Вири Білопільського району Сумської області. Співав з самого дитинства, спочатку в шкільному хорі, далі в хоровому колективі ПТУ №1 м.Суми, в армії. Зі слів Констянтина Петровича, свій співочий талант він успадкував від батька Петренка Петра Павловича, який завжди співав на сільських святах: весіллях та народинах, проводах до армії.
У 1976 році Констянтин Петрович переїжджає до селища Степанівка працювати на автобазі «Сумсільстрой»(ст.Торопилівка). Починаючи з 1981 року і по сьогоднішній день є активним учасником та солістом аматорського народного хорового колективу Степанівського селищного клубу. Мальовничі сади, чисте прозоре небо Степанівки – це все надихало Констянтина Петровича на творчу діяльність, він завжди приймав активну участь у художній самодіяльності селища та дарував свої пісні зі сцені не лише як учасник хорового колективу, а і як соліст. Під керівництвом Назаренка М.П. разом із хоровим колективом неодноразово брав участь у обласних та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах, а саме «Кролевецькі рушники», «Козацький родослав», пісенний конкурс імені Б.Гмирі, районному фестивалі-конкурсі «Хліборобська пісня», що проходили в різних куточках Сумщини. Любов до української пісні успадкувала донька Констянтина Петровича – Дар’я Констянтинівна, яка, закінчивши Сумський фаховий коледж мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського, є провідною солісткою академічного вокального співу Сумської обласної філармонії. У Дар’ї Константинівни нещодавно народилася третя донечка, з чим ми її щиро вітаємо і сподіваємося, що вона успадкує родинні таланти, адже її старша сестричка Катруся не тільки опановує мистецтво гри на фортепіано, але й активно бере участь у співочих конкурсах, зокрема і в територіальному конкурсі, присвяченому творчості Т.Г.Шевченка, де виконує пісенні твори геніального поета.
Українська пісня і українське слово – наша культурна зброя. Хоч ворог і відібрав у нас право на нормальне життя, але не зміг відібрати нашу любов до Батьківщини і ніколи не зможе відібрати нашу культуру, яка живе в наших родинах і передається із покоління в покоління.