«БІЛІ ЛЕБЕДІ У НЕБЕСАХ З ПЕРЕБИТИМИ КРИЛЬМИ, ЗАПАЛИВШИ ТИСЯЧІ СЕРДЕЦЬ - ВИ СВОЇ НЕ ВБЕРЕГЛИ»
20 лютого, в Україні вже в одинадцяте відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні.
Саме в ці дні під час Революції гідності у 2014 році протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. Із 18-го по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померли ще понад 20 протестувальників.
Небесна сотня – це 107 загиблих учасників Революції гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. Назва «Небесна сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року.
До Героїв Небесної сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної сотні троє – це жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет. Багато побратимів за ці 11 років російсько-української війни приєдналися до небесного воїнства. Там уже не одна Небесна Сотня, а кілька Небесних Бригад…
А ми, ті, що на землі, тримаємо міцніше стрій. Уже три роки в Україні триває друга Коліївщина. Лють наших людей така страшна, що за кожного побратима знищується десяток орків. І цю справедливу помсту ніякий Трамп і жодна «Саудівська змова» не зможе зупинити. Вона має завершитися тільки справедливим покаранням злочинців — чи на полі бою, чи в залі суду, на другому Нюрнберзькому трибуналі.Ми вижили тоді, під час Революції Гідності. Живемо і житимемо, щоб довести справу Героїв Небесної Сотні до завершення.
Перемога неодмінно буде! Потрібно вірити в неї та діяти.