Пізнай свій край, себе, свій рід, свій нарід, свою землю — і ти побачиш свій шлях у життя. Г. Сковорода
У рамках відзначення 353-ої річниці з часу згадки про смт.Степанівка пропонуємо мешканцям громади екскурс в історію створення Степанівської селищної територіальної громади, розповіді про унікальних і непересічних людей громади і рідного селища, позитивні зміни процесу децентралізації. Все це лаконічно буде описано в публікаціях «ЛІТОПИС СТЕПАНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ».
Люди — прекрасні.
Земля — мов казка,
Кращого сонця ніде нема.
Загруз я по серце
У землю в’язко.
Вона мене цупко трима.
І хочеться
Бути дужим,
І хочеться так любить,
Щоб навіть каміння байдуже
Захотіло ожити
І жить!
(Василь Симоненко)
Степанівська селищна територіальна громада Сумського району Сумської області – це безкраї лани, щедрі сади, добрі, милі й працьовиті люди. Степанівська земля.. Жайворонки співають у блакитному небі. Пшениця золотим колоссям шумить на полях. Струнка тополя височіє в полі. Калина червоніє в лузі.
Кожен житель чи маленького села, чи великого міста має право на комфортні та безпечні умови життя, це і сучасна медицина й освіта, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці.
Це стало можливим в умовах децентралізації управління, коли громада отримала всі повноваження держави визначати вектор розвитку громади, визначати пріоритетні питання, і негайно їх вирішувати, бачити проблеми кожного і надавати адресну допомогу.
Вивчаючи історію рідного краю, ми спілкувалися з людьми, які жили в період формування Степанівської селищної територіальної громади і за власними спогадами описували історичні процеси її становлення і розвиток.
Степа́нівка — селище міського типу Сумського району Сумської області України.
Вперше згадка про село Степанівка зафіксована 1670 року
До 1765 року біла підпорядкована Сумському слобідському козацькому полку(Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.).
Степанівська територіальна громада — об'єднана територіальна громада в Україні, в Сумському районі Сумської області. Адміністративний центр — смт Степанівка.
Площа громади — 192,7 км².
Утворена 15 березня 2017 року шляхом об'єднання Степанівської селищної ради та Підліснівської сільської ради Сумського району.
До складу громади на той час входили смт (Степанівка) і 9 сіл: Білоусівка, Глиняне, Головашівка, Миловидівка, Новомихайлівка, Олександрівка, Підліснівка, Степне та Червоний Кут.
Після завершення другого етапу децентралізації в Україні у 2020 році до Степанівської селищної ради увійшли такі населені пункти:
Косівщина (Косівщинська сільська рада)
Населення Косівщина: 3470 осіб, (Загальне населення: Косівщинська сільська рада: 4039 осіб)
У підпорядкуванні: село Закумське (78 чол), село Кононенкове (64 чол), село Малі Вільми (109 чол), село Надточієве (55 чол), село Солідарне (240 чол), село Чернецьке (23 чол)
Адреса: 42342, Сумська обл., Сумський р-н, с. Косівщина, вул. Шкільна, буд. 16
Новосуханівка (Новосуханівська сільська рада)
Населення Новосуханівка: 754 осіб, (Загальне населення: Новосуханівська сільська рада: 754 осіб)
Адреса: 42341, Сумська обл., Сумський р-н, с. Новосуханівка, вул. Молодіжна, буд. 2
Підліснівка (Підліснівська сільська рада)
Населення Підліснівка: 606 осіб, (Загальне населення: Підліснівська сільська рада: 1370 осіб)
У підпорядкуванні: село Білоусівка (22 чол), село Миловидівка (155 чол), село Новомихайлівка (101 чол), село Олександрівка (209 чол), село Степне (98 чол), село Червоний Кут (179 чол)
На 01 січня 2021 року загальна кількість населення Степанівської територіальної громади Сумського району Сумської області складала – 10939 чол.,
У Степанівській територіальній громаді з початку її створення і по сьогоднішній день було створено й успішно, не дивлячись на: спочатку поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, а наразі повномасштабної російсько-української війни, збережені та функціонують :
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ІНФРАСТРУКТУРА
КОМУНАЛЬНА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ
СОЦІАЛЬНА ІНФРАСТРУКТУРА
МЕРЕЖА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
МЕРЕЖА ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
МЕРЕЖА ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ
МЕРЕЖА СПОРТИВНИХ ОБ’ЄКТІВ
ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
Роботу і розвиток цих інфраструктур ми будемо висвітлювати в наступних наших публікаціях.