Організація роботи закладів освіти Степанівської селищної ради на період карантину

Дата: 02.04.2020 16:21

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 (зі змінами, внесеними 16 та 25 березня 2020 року), наказу Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19», рішення виконавчого комітету Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області від 12.03.2020 № 39 «Про заходи щодо недопущення занесення та поширення на території Степанівської селищної ради гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV» у закладах бюджетної сфери, підпорядкованих управлінню освіти, культури, молоді та спорту Степанівської селищної ради, оголошено карантин у термін з 12 березня до 24 квітня 2020 року.

На час карантину в освітніх закладах заборонено проведення освітніх, культурних, спортивних та інших масових заходів та відвідування закладів освіти її здобувачами. Виконання освітніх програм закладів освіти забезпечено шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування освітніх закладів її здобувачами, а також виконання педагогічними працівниками іншої роботи (організаційно-педагогічної, методичної, наукової). Адміністрацією закладів освіти видано накази, якими затверджено заходи щодо організації роботи освітніх закладів на час карантину. Складено графіки роботи обслуговуючого персоналу з метою підтримання в належному стані: інженерні споруди, мережи комунікацій, прилеглу територію, а також необхідний температурний режим. На офіційних веб-сайтах закладів загальної середньої освіти створено сторінку «Дистанційне навчання», де розміщено: розклад уроків, завдання, відео уроки та інший корисний матеріал для учасників освітнього процесу. За допомогою Інтернет-додатків (Viber, Instagram, Google Classroom), класними керівниками та вчителями-предметниками, створено групи, через які надсилаються матеріли для опрацювання вдома та перевіряється якість виконаних завдань учнями. З метою організації виховної роботи, пізнавальної роботи, дозвілля запущено різноманітні челленджі, селфі-марафони, рухові активності, різноманітні конкурси. У зв’язку із запровадженням режиму надзвичайної ситуації та продовженням карантину на всій території України, Міністерством освіти і науки України внесено зміни щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році. Атестаційними комісіями І рівня проведено засідання в онлайн режимі, складено відповідні протоколи щодо присвоєння педагогічним працівникам відповідних категорій. За кошти місцевого бюджету для працівників закладів освіти придбано захисні маски багаторазового використання та дезінфікуючі засоби для рук на загальну суму 5 790,00 гривень. Усім працівникам закладів освіти, станом на 31.03.2020, збережено середньомісячну заробітну плату.