ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ "КОЗАЦЬКИЙ РОДОСЛАВ"

Дата: 11.07.2021 11:17

Село Шаповалівка Конотопського району 10 липня 2021 року стало центром величі українського народу, адже тут відбувся щорічний Всеукраїнський фестиваль "Козацький родослав", присвячений блискучій перемозі наших пращурів-козаків під керівництвом гетьмана Івана Виговського у Конотопській битві з московським військом 1659 року.

Під час відкриття фестивалю відбулась урочиста хода с 18 -ти метровим Державним Прапором та 38 хоровими колективами, представниками 21 громад Сумщини.

Степанівська громада була представлена колективами Степанівського селищного будинку культури: народний аматорський чоловічий ансамбль "Ясени" (керівник Назаренко М.П.) та народний ансамбль "Дивограй" (керівник Гладкий П.В.). Косівщинський сільський будинок культури представляв народний аматорський хоровий колектив (керівник Горовий С.А.)

Слід зазначити, що хоровий колектив Косівщинського СБК разом з колективом Великочернеччинського СБК розділили головну сцену фестивалю під час урочистого відкриття, під керівництвом хормейстера Горового С.А.  разом з 38 іншими колективами виконали композицію "Ой у лузі червона калина" та  Гімн України, це величне дійство не залишило байдужим жодного присутнього на цьому святі. Учасники фестивалів були високо оцінені авторитетним журі, за що отримали відзнаки за участь.

Також програма фестивалю включала:

• хореографічний батл "Танцювальний оберіг";
  • показові виступи службових собак;
  • кінне шоу, Монетний двір та виставка козацької зброї козаків "Соколиного хутора";
  • табір реконструкторів: відтворення атмосфери козацької доби, виставка зброї, козацька кухня;
  • фотозона в етностилі "Українська хата гостями багата";
  • кінозал під відкритим небом (демонстрація фільмів, присвячених Конотопській битві, зокрема, "Конотопська битва. Імені Виговського") тощо.

Степанівська селищна рада щиро дякує колективам та їх керівникам за участь у фестивалі, бажає учасникам міцного здоровя, бадьорості духу і подальших успіхів у творчості.